Mentální fitness

Mentální fitness

                                                      Kurz pozitivní inteligenceKurz je koncipován Shirzadem Chaminem, autorem knihy Pozitivní inteligence. 

Jedná se o sedmitýdenní program. Více info v aj na www.positiveintelligence.com

Cena za kurz je na vyžádání.

Co získáte? Pokud každý den budete dělat mentální cvičení, poslouchat týdenní nahrávky, komunikovat v rámci skupiny a účastnit se týdenních videohovorů, pak získáte po sedmi týdnech:

- porozumění svým emocím a co s nimi (natrvalo)

- budete klidnější a vyrovnanější i ve vypjatějších situacích

- budete zažívat větší radost ze života- zlepší se vám vztahy se sebou a s druhými

- v práci budete efektivnější- přijdete na to jakého máte dominantního sabotéra a co s ním


Součástí programu je


1. Anglicky: aplikace Pozitivní inteligence v angličtině. Ta obsahuje (v angličtině):
- každý víkend hodinové video s tématem na další týden- tělocvičnu pro procvičování mentálních svalů - 2, 5 a 12 minutové mentální cvičení, sbíráte body za daná cvičení a máte přehled o tom, jak si vedete- každodenní krátkou výzvu - na co se ten den soustředit- audioknihu Positive intelligence od Shirzada Chamina- do aplikace a celému jejímu obsahu máte přístup rok od zahájení kurzu. Bonus je, že si zlepšujete Vaší angličtinu:)


2. Česky: Obsah kurzu aplikace dostanete také ode mě v češtině (ne jako aplikaci, ale jako nahrávky či videa). Jedná se o: týdenní video 6× všechny nahrávky mentálních cvičení (18 nahrávek)meditace/rozjímání, která jsou také obsahem nahrávky videí (budete je mít ještě zvlášť)Koučovací výzvy vždy od pondělí do pátku


3. Česky: Každý týden (celkem 8x po dobu programu) se setkáme živě online (přes zoom) a sdílíme v rámci skupiny naše úspěchy a strasti a téma na daný týden. Prohlubujeme společně pochopení principů mentálního fitness. Jsme součástí malé skupiny 3 až 10 lidí. Vzájemně se skupina podporuje. Ve skupině máme až 10x větší šanci na úspěšné a efektivní ukončení programu. Máme zde prostor na otázky a odpovědi. Dodržujeme princip mlčenlivosti v rámci skupiny - je to bezpečný prostor pro vzájemné sdílení.


4. Česky: Jsme jako skupina také součástí whatssapp nebo messenger skupiny, kde jsme v každý den v kontaktu a píšeme si jak se nám daří či nedaří. Je zde také prostor pro otázky.


5. každý den děláte mentální cvičení - ta jsou 2minuty, 5 minut nebo 12 minut podle nahrávky. Minimum za den je 15 minut, doporučuji dělat kolem 30 minut (ne v kuse, ale během dne).

Během 7 týdnů se zaměříme:

1. týden - posílení svalů sebekontroly (=sval pozornosti)

2. týden - oslabení Soudce (soudím sebe, soudím druhé, soudím situaci)

3. týden - oslabení dalších Sabotérů - unikač, oběť, potěšitel, punktičkář, kontrolór (vedoucí), hyperúspěšný, neuspokojitelný, hyperostražitý, hyperracionální.

4. týden - perspektiva Mudrce - jakýkoli problém je dar nebo příležitost anebo z něj dar nebo příležitost můžeme učinit svým aktivním přístupem 

5. týden - schopnost Mudrce empatie (k sobě I k ostatním)

6. týden - schopnost Mudrce navigovat a aktivovat


Pokud anglicky nemluvíte, nevadí, kurz bude mít i tak pro Vás stejnou hodnotu. Veškerý obsah je v češtině.
Kdo se kurzu zúčastní a bude dělat mentální cvičení, sledovat/poslouchat týdenní video, účastnit se skupinových setkání a krátce každý den do skupiny napíše, jak se mu daří, nemůže neuspět!!!! 

Výsledkem kurzu je 

- více radosti a klidu v životě

- zlepšení vztahu sám k sobě i vztahů s ostatními

- větší efektivita v práci


Zpětná vazba od účastníků kurzu, kteří jsou teprve ve třetím týdnu:

"Kurz je super už teď, je to krásně racionálně přehledný. Tohle prostě dokáže každý trouba následovat. Fakt mi to sedí. A už teď mi to dává přehlednost v tom, co se děje v blbé situaci. Což je super, jakmile si to člověk uvědomí, může s tím něco udělat!!!"


"Pro mě měl kurz zatím největší přínos v tom, že jsem si uvědomila, že zaběhnuté vzorce chování a jednání v určitých situacích jde změnit, jde s tím pracovat. A každá situace, i když ze začátku vypadá, že nepřinese nic dobrého, může být přínosem, když se na ni člověk podívá ze správného úhlu a s klidnou hlavou. Je to ohromná práce na sobě, ale přes svého skeptika v sobě vidím, že to má smysl :)"


"Pro mě je také velkým přínosem, že nyní vidím, že mám v sobě soudce a sabotéry a že je nemusím poslouchat a následovat. Že mám informace, jak je rozeznat a nástroj, jak je oslabit. Vždy jsem věděla, že se nechci v negativních pocitech patlat a že jde jen o nastavení mysli, ale nevěděla jsem jak to udělat. A tady vidím cestu, děkuji."

 
"Za mne kurz doporučuji všemi deseti. Už teď! I kdyby byl můj momentální stav - posun byl výsledkem na samém konci kurzu, byla bych spokojená. To, že jsme v půlce, knihu jsem ještě ani zdaleka nedočetla, je hodně nad mé očekávání. Nejvíc jsou ty cvičení. Skvělý nástroj, snadno použitelný. Vůbec nemám obavu, že po skončení kurzu to vyšumí - že je přestanu dělat. Naopak. Mnohem snadněji se mi do "ticho a klid" přepíná a je to trochu závislost:)"

Zpětná vazba od absolventů kurzu:

Do kurzu jsem nastoupila za minutu dvanáct, poté co nám nevyšla společná individuální lekce. Bylo to naprosto spontánní a je to dobře, protože se obávám, že pokud bych nad tím měla možnost déle přemýšlet, tak si jsem skoro jistá, že bych do online kurzu nešla. Osobní setkání je pro mě velmi důležité a online prostředí mi vůbec nevyhovuje. I když mi podvědomě celou dobu kurzu trochu chybělo, nakonec mi to až tolik nevadí a naopak jsem opravdu moc ráda, že jsem kurz absolvovala. Zanechal ve mně velmi silnou stopu, budu určitě pokračovat. Nechci zahodit, to co jsem se dozvěděla. Těším se na další objevování a učení. Dokonce se myslím, že informace, které jsem zde získala, se pro mě staly velmi zásadní pro můj další život. Musím říct, že k Tereze cítím a od prvního do posledního okamžiku našich setkávání jsem cítila naprostou důvěru a sympatie. Myslím, že je to, co dělá, její pravé poslání na této zemi. Moc děkuji, že jsem Vás, Terezo, mohla potkat. Děkuji moc za informace, které jste mi předala. Díky Vám se vidím po kurzu jako mnohem lepší a šťastnější člověk. Máte pro mě velmi lahodný hlas. Když mluvíte, je to pro mě velmi uklidňující. Škoda, že se tento kurz neučí povinně hned v první třídě ve škole, aby každý věděl a uvěřil, že může být šťastný a moudrý. Já jsem konečně na tomto kurzu uvěřila. Děkuji! Milada


Mou hlavní motivací pro účast k kurzu byl/je můj fyzický zdravotní stav. Úroveň chronického stresu už byla nezvladatelná a nutně potřebuju "upustit páru", zklidnit se, zharmonizovat. V tomto ohledu jsem dostal jednoduchý nástroj, jak své vnitřní prostředí čistit, rovnat, uvádět do ztracené/nikdy nenalezené rovnováhy. Metoda mi celkem zaklapla do ostatních ozdravných aktivit, které praktikuji, Svou srozumitelností a jednoduchostí aplikace je myslím dobře využitelná v běžném pozemském životě průměrného Evropana. Za mě kurz budu doporučovat, především lidem bez předchozí praxe v "duchovní" oblasti. Nenásilnou a přijatelnou formou bytost navádí směrem k vnitřnímu uvědomění si sebe sama... Z této perspektivy, pak běžné životní problémy stávají se poněkud méně katastrofickými.


Dlouhodobě cítím nespokojenost se svým životem, nespokojenost se stavem vztahů zejména s nejbližšími, stavy smutku, radost ze života se mi někam vytratila. Do kurzu jsem se přihlásila proto, aby si dala šanci tohle všechno změnit. Na začátku s jistou skepsí, která je pro mě typická (radši čekat negativní výsledek a nebýt tak překvapena než mít očekávání a být zklamána), jsem se pustila do všech aktivit, které kurz nabízí. Se zápalem, ale rozhodně ne na 100%, to mi prostě můj denní režim, péče o rodinu, práce ale také zažité stereotypy nedovolí, tedy ne hned, je to práce na dlouhý běh. Ale to vlastně také jedna věc, co jsem se v kurzu naučila - nepeskovat se za to, že náš výkon není hned/vždy 100%. Myslela jsem si, že když každý den nesplním to co mám, nebude kurz k ničemu. Ale k mému překvapení to je velký omyl! Vidím na sobě pokroky, v některých oblastech větší, v některých menší, ale jsou tam! A to je obrovský motor pokračovat dál. Je úžasné sledovat, jak malá změna ve vašem chování, postoji, způsobu komunikace způsobí řetězovou reakci, lidé kolem vás se jakoby automaticky "vyladí na vaši vlnu". Terka je v celém tom procesu úžasný průvodce, všechno vysvětlí, na konkrétních příkladech když je třeba, pravidelně během kurzu vyžaduje zpětnou vazbu o vašem pokroku, což je výborný hnací motor :-) (Daniela S.)


Do kurzu jsem šla, protože jsem chtěla být šťastnější bez propadů do negativních a vyčerpávajících nálad, frustrací, stresu, věčného pitvání situací apod. Díky kurzu si začínám více všímat, když mi narůstá negativní energie kvůli čemukoliv (dítě, práce, únava apod.), vlastně si to umím pojmenovat a mám nyní nástroje, jak se dokážu dostávat častěji a rychleji k sobě/do přítomnosti a vyřešit situace s větším klidem, bez negativních emocí a stresu.

Vždy jsem věděla, že to jak se cítím je jen na mně. Ale nikdy jsem nevěděla, jak se udělat šťastnější, protože negativní myšlenky/frustrace/stres/výčitky byly silnější.

Díky kurzu Terky a jejímu skvělému vedení se mi už několikrát podařilo vymanit se ze zajetých kolejí a v hlavě se prostě přehodit z vyčerpávajícího toku myšlenek do klidu a pohody. Jak se toto člověku jednou povede, nechce se mu vracet zpět. A proto bych kurz doporučila všem, úplně všem lidem na světě. Bylo by tu lépe. :)

Terezko, moc děkuji!!!     Tereza Zrníková


Do kurzu jsem se pustila proto, abych se naučila prospěšně používat svoji mysl a zbylo mi tak víc energie a prostoru na potřeby a touhy mojí duše. Dalším důvodem bylo zvládnout svoje depresivní stavy a úzkosti bez antidepresiv.

Nepovedlo se mi ani jedno, ale určitě to nebyla chyba kurzu snad ani moje ne, fakt jsem se poctivě snažila.

Největší přínos vidím v tom, že až budu schopná mít ze cvičení prospěch (cvičím i teď, ale je to takový "děravý", většinou mě to vůbec nezklidní), pomůže mi cvičení líp zvládat náročné situace a vracet se do svého středu pro spojení se svým mudrcem. Tedy aspoň doufám, že toho budu schopná.

Kurz bych ostatním určitě doporučila, je to pro každého šance naučit se pracovat se svými emocemi.

K pozitivní změně u mě paradoxně došlo v tom smyslu, že se teď asi díky kurzu míň sebemrskačím za to, že jsem nakonec stejně začala brát ty antidepresiva.

Terezka byla úžasným průvodcem kurzu. Vždy se snažila být nápomocná, dodávat co nejdříve nahrávky v češtině, všechny povzbuzovat. Při online setkáních dávala pečlivě pozor, aby se všichni, kteří měli tu potřebu, dostali ke slovu.


Ahoj, Dobrý den,

kurz všem doporučuji, ať je vaše oblast řešení problému jakákoliv. Jedná se ucelený a přehledný systém, který dává smysl. Dle mě se jedná o zkompletování všech informací ohledně přítomného okamžiku Tolleho, Dalajlamova pozitivního myšlení atd. Jde o to, že je to systém, který nevyžaduje žádné vzdělání v duchovním slova smyslu a dává možnost i přesto k duševnímu rozvoji. Je to materialistické, blbovzdorné a drží vás to za ručičku.

Do kurzu jsem šla s očekáváním, že mi nabídne jak pracovat s krizovými situacemi ve své hlavě když se mi nedaří se chovat, jak bych chtěla, kurz ji ukázal jak to zvládat a plně doufám, že při posilování toho dosáhnu přímo v dané situaci. Mám k tomu návod! Což je pro mě největší přínos, že vím, jak nyní pokračovat v posilování a jak by mělo vypadat, když se mi to povede.

Tereza Brangan je pro mě vhodný český průvodce Shirzadovým systémem. Celý kurz je přehledný a vstřícný, ať už vás trápí cokoliv.

Děkuji za kurz!!

Zuzana D.